کد خبر: ۱۱۲۶۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۵ - ۱۲ اسفند ۱۳۹۷
آذروش:
مدیرعامل شرکت آتیه صبای صندوق بازنشستگی از افزایش ۱۰ درصدی یارانه سفر بازنشستگی صندوق بازنشستگی، خبر داد.

به گزارش قلم نیوز- "ولی آذروش" در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مجموعه آتیه صبا به عنوان یکی از شرکتهای زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری است و همه سود و درآمد آن متعلق به بازنشستگان صندوق بازنشستگی  است که بیشترین  ضریب اشتغال مربوط به مجموعه حمل و نقل در سه بخش هوایی، دریایی و زمینی است.

وی بیان کرد: در بخش حمل و نقل هوایی 7 فروند هواپیما به 33 فروند هواپیما رسیده است و  این در حالی اتفاق افتاد که در تحریم هستیم. علاوه بر اینکه در بخش حمل و نقل دریایی نیز توانستیم در شرایط تحریم 10 فروند کشتی را به ناوگان دریایی خود اضافه کنیم.از ابتدای سال دستوری به تمام زیرمجموعه‌های این شرکت داده شد که از کالاهای ایرانی در حوزه‌های مختلف استفاده شود ضمن اینکه برای نخستین بار مجتمع تعمیرات کشتی را راه‌اندازی کردیم.

آذروش گفت: در مجموعه حمل و نقل جاده ای و  ایمنسازی جاده‌ها اقداماتی صورت گرفته و برای سال آینده 230 هزار تن آسفالت برای آزادراه‌های زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری پیش‌بینی کرده‌ایم. در بخش ارائه خدمات با بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری تمهیدات گسترده‌ای صورت گرفته است و در این بخش یارانه سفر به بازنشستگان به علاوه همراه آنها پرداخت خواهد شد. در حوزه گردشگری اقدامات گسترده‌ای در مجموعه رقم خورده است و هم اکنون 64 هتل را با قدمت 45 ساله داریم که از این تعداد 22 هتل را بهسازی و نوسازی کرده‌ایم. 21 یک هتل نیز ارتقاء ستاره داشته‌اند.

این مقام مسوول، افزود: ضریب اشتغال طرح‌ها در هتل‌ها را از 48 به 63 رسانده‌ایم که البته گاهی اوقات نیز این رقم به 95 درصد هم رسیده است و تا پایان سال براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته این شرکت به 100 هزار بازنشسته خدمات در حوزه گردشگری و رفاهی خواهد داد که براساس آمار تا به امروز 78 هزار نفر از این تسهیلات بهره‌مند شده‌اند.

وی بیان کرد: برای بازنشستگان 50 درصد تخفیف در محل اقامت و خدمات رستوران تا 20 درصد تخفیف با 4 همراه در نظر گرفته شده است ضمن اینکه یارانه سفر بازنشستگان را به 10 درصد افزایش دادیم و این رقم از 330 هزار تومان به 370 هزار تومان رسیده است. برای سفرهای نوروزی تور عتبات عالیات به کربلا و نجف را داریم که 2 یارانه سفر همزمان به بازنشستگان پرداخت خواهد شد.

آذروش در ادامه با اشاره به رونمایی دو پروژه بزرگ از سوی صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: با تلاش بسیار مهندسان و پرسنل زحمتکش توانستیم در مجموعه شرکت لوله و ماشین‌سازی ایران زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشور، صادرات لوله‌های تولیدی را به کشورهای عمان، قطر و کشورهای حاشیه خلیج فارس داشته باشیم.

وی افزود: متأسفانه در سال های گذشته این شرکت با مشکلات عدیده‌ای و حتی ورشکستگی همراه بود اما با تلاش های صورت گرفته توانستیم میزان تولیدات را از 14 هزار تن به 33 هزار تن برسانیم که عواید این تولیدات صرف امور بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری خواهد شد.

منبع: تسنیم


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: