کد خبر: ۱۱۱۲۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۰۸ اسفند ۱۳۹۷
قبادی دانا:
رییس سازمان بهزیستی کشور، گفت: ایران در ۲۰ سال آینده با یک سونامی سالمندی مواجه خواهد شد که مسئولان باید از هم‌اکنون برای مواجهه با آن برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش قلم نیوز- "وحید قبادی دانا" در مراسم افتتاح خانه سالمندان قیومی ابرکوه به وجود سالمندان در کشور اشاره کرد واظهار داشت: مراکز نگهداری شبانه‌روزی یکی از مأمن‌های حضور سالمندان است به‌ طوری‌ که هم‌اکنون در سطح کشور بیش از ۱۱ هزار سالمند در ۳۰۰ مرکز شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند.

وی با اشاره به این که اگر بهترین شرایط رفاهی هم برای سالمندان فراهم شود باز احساس تنهایی دارند، افزود: حضور سالمندان در خانه‌های کوچک سالمندی بخشی از این مشکل را مرتفع می‌کند.

وی ادامه داد: مشارکت سالمندان در اداره امور خانه و انجام امور روزانه همچون افراد عادی، ضمن تقویت روحیه اعتمادبه‌نفس به‌طور طبیعی یک نوع کاردرمانی محسوب می‌شود.

رییس سازمان بهزیستی کشور از وجود موج سونامی سالمندی در ۲۰ سال آینده کشور خبر داد وافزود: مسئولان باید از هم‌اکنون خود را برای مواجهه با این مشکل آماده کرده و در این رابطه از ظرفیت خیرین نیز بهره‌گیری کنند.

این مسئول با تأکید بر این که سازمان بهزیستی مجموعه‌ای شامل نیازمندان، معلولین، کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست، بخشی از زنان سرپرست خانوار و سازمان‌های مردم‌نهاد است، گفت: هم‌اکنون ۹۲ درصد از فعالیت‌های سازمان بهزیستی توسط بیش از ۴۰ هزار مرکز که در حوزه بهزیستی فعال هستند، انجام می‌شود.

قبادی‌دانا یادآور شد: با وجود تمام سختی‌ها و مشکلات مالی، اقتصادی و بین‌المللی که دولت با آن مواجه است، میزان مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی بین ۳ تا ۵ برابر شده و همچنین تعداد افرادی که تحت پوشش این مستمری‌ها قرارگرفته‌اند نیز تقریباً دو برابر شده است.نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: