کد خبر: ۱۱۱۱۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۸ - ۰۸ اسفند ۱۳۹۷
جندقیان:
معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، گفت: در حال حاضر جمعیت روستایی کشور ۲۰ میلیون و ۷۶۰ هزار نفر معادل ۲۶ درصد جمعیت کشور است.

به گزارش قلم نیوز- "سعیدرضا جندقیان" در نشست آموزشی روش‌های ایجاد اشتغال که با حضور بانوان دهیار استان مرکزی برگزار شد، اظهار کرد: نیمی از جمعیت روستایی کشور بانوان هستند.

وی افزود: در سال ۵۹ یک نقطه تحول در جمعیت شهری و روستایی کشور رخ داد و برای نخستین بار جمعیت روستایی از جمعیت شهری کمتر شد. در آن زمان جمعیت روستایی ۲۵ میلیون نفر بود که این جمعیت در سال ۶۵ به ۲۳ میلیون، سال ۷۵ به ۲۲ میلیون، سال ۸۵ به حدود ۲۲ میلیون و در سال ۹۵ به ۲۰ میلیون و ۷۶۰ هزار نفر رسید و باید در نظر داشت که روستاها بیش از این توانایی جذب ندارند.

معاون‌ امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها، تصریح کرد: آمارها نشان می‌دهند که ۲۵ سال پیش تولید ناخالص در بخش کشاورزی ۲۰ درصد بود و اکنون به ۱۰.۲ درصد رسیده است .

جندقیان بیان کرد: در ۳۷ هزار و ۴۸ دهیاری ۳۵ هزار دهیار فعالیت دارند که از این تعداد ۲۵۰۰ دهیار خانم هستند .

وی ادامه داد: سازمان شهرداری‌ها برای اجرای طرح های اشتعالزایی به هر دهیاری کشور  ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌کند .

معاون‌ امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها، بیان کرد: ۵۰۰ هزار نیرو و پرسنل شهرداری در کشور وجود دارد که ۳۵۰ هزار نفر از این تعداد، مازاد است این در حالی است که ۲۲ هزار پست نیز خالی است. در برخی پست های کارشناسی پسماند،آتش نشانی، امور مالی، فناوری و آی‌تی نیرو وجود ندارد، اما در عوض متخصص فرهنگی جذب شده است.

 


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: