کد خبر: ۱۱۰۵۴
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۱ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۷
معاون توسعه اشتغال وزارت کار، گفت: امر اشتغال نیازمند متولی و فرماندهی واحد است و کشور به جایی نیاز دارد که همه برنامه ها توسط آن به صورت قاعده مند و منسجم اجرا و رصد شود.

 به گزارش قلم نیوز- "عیسی منصوری" در این خصوص، اظهار داشت: امر اشتغال نیازمند متولی و فرماندهی واحد است و کشور به جایی نیاز دارد که همه برنامه ها توسط آن به صورت قاعده مند و منسجم اجرا و رصد شود که شورای عالی اشتغال کار می تواند این وظیفه را عهده دار شود.

این مسئول گفت: بودجه و منابع مسئله ما است ولی قبل از آن و فی الحال مسئله ما وحدت رویه و فرماندهی واحد در بازار کار و ایجاد اشتغال است و من معتقدم با همین اوضاع می توانیم اشتغال بیشتری ایجاد کنیم به شرطی که وحدت رویه داشته باشیم.  

معاون توسعه اشتغال وزارت کار با بیان این که براساس برنامه ششم توسعه سالانه حدود 850 هزار شغل باید ایجاد شود، افزود: عملا به طور متوسط 550 هزار شغل ایجاد شده که این فاصله باعث شده که اشتغال های ایجاد شده ملموس نباشد

منصوری با بیان این که تطابق آموزش های مهارتی و آموزش عالی با نیازهای بازار کشور کم است، بیان کرد: این فقدان تطابق در سطح ملی و شهرستان ها خیلی زیاد است که میزان آن احصا شده و به مراکز آموزشی اعلام شده تا برنامه های آموزش مهارتی مناسب برای جبران این عدم تطابق تهیه و اجرا شود.

معاون توسعه اشتغال وزارت کار همچنین با اشاره به این که سامانه شغلی ایرانیان ، نظام تامین مالی و ... همه ابزارهای سیاستگذاری صحیح و کامل در حوزه اشتغال هستند گفت: در سامانه اطلاعات شغلی ایرانیان برای همه افرادی که در سن کار هستند (15 تا 65 سال) شناسنامه شغلی خواهیم داشت و این سامانه ابزاری برای دسترسی به آمار دقیق شاغلان و بیکاران است.

منبع: تسنیم

 


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: