کد خبر: ۱۱۰۰۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۴ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۷
پورابراهیمی؛
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: رییس جمهور در نامه‌ای به مقام معظم رهبری فرصت چهارماهه‌ای را برای اصلاح ساختار بودجه درخواست کردند اکنون که در روزهای پایانی بررسی بودجه هستیم نه تنها این اتفاق رخ نداده که بودجه فعلی با بودجه سنوات گذشته تفاوت ندارد.

به گزارش قلم نیوز- در ادامه جلسه علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی، "محمدرضا پورابراهیمی" در جریان بررسی بخش هزینه‌ای بودجه با استناد به اصل ۱۱۰ قانون اساسی در اخطاری، اظهار داشت: بعد از آنکه دولت، لایحه بودجه را در ۱۵ آذرماه به مجلس شورای اسلامی ارائه کرد مقام معظم رهبری نقطه‌نظراتی را درباره بودجه مطرح کردند که مهم‌ترین آن عدم تطابق بین لایحه بودجه با وضعیت فعلی کشور است؛ ایشان بر لزوم اصلاح ساختار بودجه تاکید کردند.

وی افزود: در همین راستا مقرر شد، دولت اصلاح ساختار را در موضوعات مختلف بودجه ارائه کند، اما تاکنون با گذشت چند ماه هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، اظهار داشت: رییس جمهور در نامه‌ای به مقام معظم رهبری فرصت چهارماهه‌ای را برای اصلاح ساختار بودجه درخواست کردند اکنون که در روزهای پایانی بررسی بودجه هستیم نه تنها این اتفاق رخ نداده که بودجه فعلی با بودجه سنوات گذشته تفاوت ندارد.

پورابراهیمی افزود: سوال این است که قرار است اصلاح ساختار چه زمانی رخ دهد؟

"علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار، گفت: مقام معظم رهبری به اصلاح ساختار بودجه اشاره داشتند و این‌که باید موضوع چابک‌سازی اداره کشور، صندوق‌ها و یارانه‌ها حل شود.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: