کد خبر: ۱۰۹۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۸ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۷
دلخوش:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت:‌ طبق تصمیم کمیسیون تلفیق مجلس مقرر شد برای حمایت از بخش تولید و سرمایه‌گذاری معادل ۲۰ درصد از درآمدهای نفتی در صندوق توسعه ملی ذخیره شود.

به گزارش قلم نیوز- سید "کاظم دلخوش" صبح امروز (شنبه) در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: کمیسیون تلفیق در راستای عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری، میزان ذخیره درآمدهای حاصل از فروش نفت در صندوق توسعه ملی جهت حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری را 20 درصد تعیین کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعطای تسهیلات ارزی و ریالی به بخش تولید و سرمایه‌گذاران را از اهداف ذخیره 20 درصد از درآمدهای نفتی در صندوق توسعه ملی خواند و افزود: دولت در لایحه بودجه پیشنهادی خود تنها 10 درصد را برای این کار در نظر گرفته بود که مورد موافقت مجلس قرار نگرفت.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس با تأکید بر اینکه طبق قانون میزان ذخیره درآمد فروش نفت در صندوق توسعه ملی جهت حمایت از تولید باید هرساله افزایش پیدا کند، ابراز داشت: اجرای این قانون در سال‌‌های اخیر با اختلالاتی مواجه شد و سهمی که باید افزایش پیدا می‌کرد به طور دقیق تحقق پیدا نکرد.

دلخوش از وارد کردن پنج ایراد اساسی در لایحه بودجه پیشنهادی دولت توسط مقام معظم رهبری سخن گفت و تصریح کرد: تمام مواردی که مورد نظر مقام معظم رهبری بود جهت اصلاح به کمیسیون تلفیق مجلس ارجاع شد و اعضای کمیسیون برای رفع نواقص موجود در لایحه کار کارشناسی خود را آغاز کردند.

وی با اشاره به اینکه سهمیه فروش نفت کشور در حال حاضر به زیر یک میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کرده است، عنوان کرد:‌ برای تحقق لایحه بودجه 98 به فروش 3 میلیون بشکه نفت در روز نیاز است بنابراین به علت عدم تحقق این موضوع باید روش‌های صرفه‌جویی در هزینه‌ها اجرایی شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تأمین اعتبار برای بیمه درمانی کارگران و رانندگان و اصلاح قانون گمرکی را از دیگر مصوبات مجلس و کمیسیون‌های تخصصی آن اعلام کرد و بیان داشت: عدم شفافیت در ثبت سفارشات و زمان ترخیص کالا از نواقص قانون گمرکی بود که توسط مجلس مورد بازبینی قرار گرفت.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس با اشاره به اینکه فرآیند اصلاح قوانین گمرکی با حضور نمایندگان بخش خصوصی و فعالان این حوزه انجام شد، عنوان کرد: هم‌اکنون مجلس درصدد است فرآیند‌ مربوط به اصلاح قوانین گمرکی را در اسرع وقت تکمیل و جهت اجرا به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ کند.

منبع: تسنیم

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: