کد خبر: ۱۰۸۶۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۲ - ۰۳ اسفند ۱۳۹۷
در بازارهای جهانی؛
قیمت هر اونس طلا امروز (جمعه) با ۰.۱ درصد رشد به ۱۳۲۴ دلار و ۵۹ سنت رسید.

به گزارش قلم نیوز-  به دنبال خوش بینی نسبت به حل اختلافات تجاری آمریکا و چین که موجب تضعیف ارزش دلار شده است قیمت طلا امروز اندکی افزایش داشت، اما نشانه هایی از احتمال افزایش مجدد نرخ بهره در آمریکا موجب شده تا قیمت ها در روزهای اخیر رو به کاهش بگذارد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد رشد به 1324 دلار و 59 سنت رسید. فلز زرد در مسیر ثبت دومین افزایش هفتگی به میزان تقریبا 0.3 درصد قرار داردقیمت طلا در روز پنجشنبه به بالاترین رقم 10 ماه گذشته رسیده بود، اما بعدا قیمت ها تضعیف شدقیمت طلای آمریکا نیز امروز به 1327 دلار و 7 سنت رسید.

کایل رودا، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «نوسانات روزانه قیمت طلا متاثر از تغییرات در بازارهای ارز و ارزش دلار است. چشم انداز قیمت طلا در میان مدت بیشتر به مسائل ژئوپلتیک و سوددهی اوراق قرضه گره خورده است.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی در مسیر کاهش هفتگی تقریبا 0.3 درصدی قرار دارد که می تواند بزرگترین افت هفتگی در طی یک ماه گذشته باشد.

قیمت فلز زرد روز چهارشنبه به بالاترین رقم 10 ماه اخیر یعنی 1346 دلار و 73 سنت رسید، اما انتشار صورت مذاکرات نشست فدرال رزرو نشان داد که بانک مرکزی آمریکا ممکن است امسال نرخ بهره را افزایش دهد و همین مسئله تضعیف قیمت فلز زرد را به دنبال داشت.

موسسه فیلیپ فیوچرز در یادداشتی نوشت: «ارسال سیگنال های افزایشی از سوی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو موجب شده تا شاخص ها در بازارهای بورس تقویت شود و در عین حال قیمت طلا کاهش یابد.» افزایش نرخ بهره معمولا موجب کاهش جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران می شود.

 منبع: تسنیم


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: