کد خبر: ۱۰۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۲ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
اعضای شورای شهر تهران با بخشیده شدن خسارت تأخیر تأدیه مودیان بدهکار به شهرداری تهران مخالفت کردند.

به گزارش قلم نیوز- "بهاره آروین" در تشریح این لایحه گفت: نرخ تورم امسال بیش از سال گذشته بوده و در واقع ارزش ریالی بدهکاری مودیان شهرداری کم شده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر اگر انتهای هر سال قرار باشد که خسارت تاخیر بدهی مودیان بخشیده شود روند اشتباهی در پی گرفته می شود و مودیان می گویند آخر سال شهرداری تخفیف می دهد آن وقت پرداخت می کنیم.

به گفته آروین، نباید انتظاری در بدهکاران به وجود آید که خسارت بدهی بخشیده می شود البته عمده این بدهی ها برای دوره های گذشته است.

وی بیان کرد: به دلایل گفته شده کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با کلیات این لایحه مخالف است.

پس از استماع سخنان آروین، "عبدالحمید امامی" معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در دفاع از لایحه فوق گفت: کل بدهی مودیان ۶۳۴ میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: تعداد مودیانی که زیر ۵۰ میلیون تومان بدهی دارند ۶ هزار و ۱۰۰ نفر است و انهایی که بیش از ۲ میلیارد تومان بدهی دارند ۵۸ نفر هستند.

به گفته امامی، در صورت تصویب این لایحه میزان تخفیف داده شده به مودیان ۹۷ میلیارد تومان است و می تواند مشوقی برای پرداخت بدهی مودیان باشد.

"محمد سالاری" دیگر عضو شورای شهر نیز در خصوص این لایحه، گفت: پیشنهاد دادیم که کسانی که بالای ۲ میلیارد تومان بدهی دارند تخفیف نگیرند.

وی پیشنهاد کرد: مودیانی که بین یک تا ۲ میلیارد تمان بدهی دارند ۱۲.۵ درصد تخفیف و کسانی که از ۱۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان بدهی دارند ۲۵ درصد و کسانی که زیر ۱۰۰ میلیون تومان بدهی دارند مشمول تخفیف ۷۰ درصدی شوند.

پس از استماع مخالفان و موافقان این موضوع، در نهایت کلیات این لایحه با رای منفی اعضای شورای شهر تهران رد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: