کد خبر: ۱۰۴۷۹
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۶ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۷
رحمانی:
وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: تحریم دشمن زمانی موفق می‌شود که واحدهای ما تعطیل شوند؛ این را می‌توان از نوع تحریم‌ها متوجه شد که در درجه اول تولید کشور را هدف گرفته است.
به گزارش قلم نیوز- "رضا رحمانی" دقایقی قبل در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یزد، اظهار داشت: باید باور کنیم که ما مورد تهاجم اقتصادی هستیم و به هیچ عنوان نباید این موضوع را مورد کتمان قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه این تهاجم به شدیدترین نحو ممکن است، تصریح کرد: با توجه به اینکه این تهاجم اقتصادی با جنگ روانی هم همراه است، ما نمی‌توانیم همه اتفاقی که می‌افتد و فعالیت‌هایی که انجام می‌شود را بازگو کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، بیان کرد: طبیعی است که در این شرایط تهاجم اقتصادی و روانی هزینه‌ها و مشکلات بالا می‌رود اما نتیجه‌گیری می‌شود که ما باید در این جنگ موفق شویم.

رحمانی با تاکید بر اینکه تحریم دشمن زمانی موفق می‌شود که واحدهای ما تعطیل شوند، گفت: این را می‌توان از نوع تحریم‌ها متوجه شد که در درجه اول تولید کشور را هدف گرفته است.

وی حفظ وضع موجود تولید و اشتغال کشور را مهمترین رویکرد در مقابل این تهاجم اقتصادی دشمن دانست و بیان کرد: مقام معظم رهبری حفظ وضع موجود تولید و اشتغال را جهاد دانسته‌اند و این نشان از اهمیت موضوع دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، ادامه داد: وقتی یک واحدی می‌تواند تولید و فروش داشته باشد، واقعا حتی اگر تفویض اختیار نشده باشد وظیفه مدیر این است که پرونده را بردارد و تا تهران برود و برای مجوزهای این واحد دوندگی‌ها را انجام دهد.

رحمانی به طرح رونق تولید اشاره کرد و گفت: منابع این طرح به صورت کامل جذب نشده و بانکها باید پاسخگوی این موضوع باشند که چرا نسبت به جذب این منابع اقدام لازم صورت نگیرد.

وی با اشاره به اینکه واحدهای مشکل‌دار نباید تسهیلات دریافت کنند، بیان کرد: برای ما خودرو و نساجی تفاوتی ندارد و هیچ تفاوتی بین پتروشیمی و کاشی و سرامیک نیست و تنها ممکن است بعضی مواقع حساسیت‌هایی ایجاد شود که نسبت به برخی صنایع حساسیت بیشتر شود.

رحمانی با بیان اینکه الان ما در پوشاک و لوازم خانگی در حد کشورهای پیشرفته توان تولید داریم، اظهار تاسف کرد که الان لوازم خانگی و یا پوشاک در کشور تولید می‌شود اما برند خارجی روی آن نصب شده و در بازار به فروش می‌رسد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه واردات 1300 قلم کالا به کشور ممنوع شده، گفت: امروز انتظار ما از نساجی و لوازم خانگی بسیار بیشتر است و باید پای کار بیایند و این موارد را تولید کنند چون بسیاری از این اقلام مربوط به همین دو حوزه است.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: