کد خبر: ۱۰۴۶۱
تاریخ انتشار: ۲۱:۲۰ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۷
شهردار تهران، مطرح کرد؛
شهردار تهران، گفت: یکی از برنامه‌های آتی شهرداری افزایش آمار بازیافت زباله است و در این زمینه تلاش خواهیم کرد از تمام ظرفیت‌ها و همچنین تامین اعتبار لازم شرایط مطلوب‌تری را فراهم کنیم.

به گزارش قلم نیوز- "پیروز حناچی" در همایش گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین تجلیل از پرسنل خدمات شهری که عصر امروز  (چهارشنبه) در تالار وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: 22 بهمن ماه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را با حضور یکپارچه مردم برگزار کردیم و شیرینی این حضور نسبت به سال‌های گذشته بیشتر بود.

وی تصریح کرد: عدد 40 در فرهنگ ما نشاندهنده بلوغ، پختگی، تدبیر و بالندگی است و ان‌شاءالله در ادامه راه با استفاده از تجارب کسب شده بتوانیم با همکاری مردم کشور را بسازیم.

شهردار تهران همچنین از پرسنل خدمات شهری و خانواده‌هایشان تشکر کرد و گفت: به واسطه شما عزیزان ما شهری آراسته و زیبا داریم و از این زیبایی همه بهره‌مند می‌شویم.

حناچی به حجم عظیم زباله و نخاله در شهر تهران اشاره کرد و افزود: روزانه 9 هزار تن زباله در شهر تهران تولید می‌شود که اگر این 9 هزار تن را به تعداد کامیون‌ها که زباله‌ها را جا به جا می‌کنند تقسیم کنیم، متوجه حجم قابل توجهی از مواد می‌شویم که روزانه از تهران خارج می‌شوند.

وی بیان کرد: در کنار زباله‌های شهر تهران باید به 45 هزار نخاله ساختمانی نیز توجه شود، که امیدواریم با زحمات پرسنل خدمات شهری ما بتوانیم آمار بازیافت را از زباله‌ها بالا ببریم.

شهردار تهران، تصریح کرد: ما در شرایطی هستیم که بسیاری از کشورها از زباله به عنوان طلای کثیف نام می‌برند و در فرایند تبدیل آن استفاده‌های بهینه‌ای را داشته‌اند و ما امیدواریم از این ظرفیت و پتانسیل در شهر تهران استفاده کنیم.

حناچی همچنین به موضوع آموزش و فرهنگسازی اشاره کرد و گفت: ما باید این موضوع را مورد توجه قرار بدهیم، به طور مثال در مصرف آب باید به گونه‌ای فرهنگسازی و آموزش داده شود که ما بدانیم که این نعمت بزرگ را چگونه قدر بدانیم و آن را اصراف نکنیم و بهینه مصرف کنیم.

وی با تاکید بر این که یکی از برنامه‌های آتی شهرداری افزایش آمار بازیافت زباله است، بیان کرد: در این زمینه تلاش خواهیم کرد از تمام ظرفیت‌ها و همچنین تامین اعتبار لازم شرایط مطلوب‌تری را فراهم کنیم.

شهردار تهران در پایان، گفت: ان‌شاءالله در آینده‌ای نه چندان دور درصد بالایی از تولید پسماند را به چرخه باز می‌گردانیم.

منبع: تسنیم

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: