کد خبر: ۱۰۳۷۳
تاریخ انتشار: ۱۹:۳۷ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
کلیات طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون در شهر تهران به تصویب رسید.
به گزارش قلم نیوز- در صد و بیست و سومین جلسه شورای شهر تهران طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون در شهر تهران مطرح شد و اعضای شورای شهر تهران نظرات موافق و مخالف خود را در این خصوص ارائه کردند.

"ناهید خداکرمی" در جریان بررسی این طرح اضافه کرد: در سال 85 شورای شهر تهران مصوبه‌ای درخصوص ساماندهی دست‌فروشان داشته و در آن مصوبه بسیاری از موارد مربوط به دست‌فروشان دیده شده است.
 
وی افزود: در اینکه باید دست‌فروشی در شهر تهران ساماندهی شود و دست‌فروشان مشکلاتی را برای شهر ایجاد کرده‌اند شکی نیست. 

خداکرمی با بیان اینکه مشاغل سیار از بعد حقوقی جایی تعریف نشدند، اضافه کرد: ما باید مانند ساماندهی بازارها و شناسنامه‌دار کردن این مکان‌ها دست‌فروشان را نیز ساماندهی کنیم. 

عضو شورای شهر تهران، افزود: در حال حاضر طرح جدیدی برای ساماندهی دست‌فروشان در صحن شورا مطرح است و بهتر است مصوبه‌ قبلی در این خصوص نیز مورد تحلیل و بازنگری قرار بگیرد تا در برنامه جدید با مشکلات کمتری مواجه شویم. 

در ادامه این جلسه "حجت نظری" درخصوص این طرح، اظهار کرد: در هیچ کجای قانون نیامده است که دست‌فروشی جرم و یا تخلف است و هیچ کجای قانون نیز دست‌فروشی را ممنوع نکرده است. 

وی ادامه داد: در این طرح به هیچ وجه بنا نیست سدمعبر را در شهر افزایش دهیم چرا که طرح جدیدی و صرفاً دست‌فروشی را شامل نمی‌شود و ساماندهی وانت‌بارها،‌ ون‌ها و تمام دست‌فروشان است. 

نظری گفت: اگر دست‌فروشی در شهر تهران ساماندهی نشود به ضرر شهر و شهروندان خواهد بود و در برنامه پنج‌ساله سوم شهرداری تهران نیز به موضوع ساماندهی دست‌فروشی اشاره شده است. ما مصوبه ساماندهی دست‌فروشان سال 85 را نتوانستیم اصلاح کنیم. 

در ادامه کلیات این طرح به رای گذاشته شد و با 12 موافق و 7 مخالف به تصویب رسید.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: