کد خبر: ۱۰۳۴۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۸ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران، گفت: سد معبر در قانون تخلف است اما در خصوص دست‌فروشی، قانون چیزی نگفته است، بنابراین ما می‌توانیم با ساماندهی دست‌فروشی هم برای شهر کسب درآمد پایدار کنیم و هم عدالت را برای کسانی که در سطح شهر از این مشاغل ارتزاق می‌کنند، فراهم کنیم.

به گزارش قلم نیوز- "حجت نظری" در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) با اشاره به یک‌فوریت طرح ساماندهی دست‌فروشان که پیش‌ازاین در شورای شهر تهران به تصویب رسید، اظهار داشت: دست‌فروشان، ون‌های سیار و وانت‌بارها محل ارتزاق بسیاری از شهروندان هستند که برای فعالیت خود وجوهی را می‌پردازند که در آن نظارتی وجود ندارد و این وجوه به‌حساب شهرداری نمی‌رود.

وی ادامه داد: هیچ نظمی برای اخذ این وجوه و نه قیمتی برای آن‌ها وجود ندارد.

نظری تأکید کرد: سد معبر در قانون تخلف است اما در خصوص دست‌فروشی، قانون چیزی نگفته است، بنابراین ما می‌توانیم با ساماندهی دست‌فروشی هم برای شهر کسب درآمد پایدار کنیم و هم عدالت را برای کسانی که در سطح شهر از این مشاغل ارتزاق می‌کنند، فراهم کنیم.

وی گفت: بر اساس این طرح، دستورالعمل مشخصی برای استفاده از فضاهای مختلف شهر جهت بساط گستران پیش‌بینی‌شده است که ساماندهی این دست‌فروشان هم به نفع اقشار ضعیف جامعه است که از این محل کسب درآمد می‌کنند و هم به نفع شهروندان است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: