کد خبر: ۱۰۳۴۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۲ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
رییس مجلس شورای اسلامی مهمترین اهداف سفر به ژاپن را گسترش همکاری پارلمانی و تجاری دانست و گفت: تقویت همکاری های دو جانبه در رأس برنامه های این سفر است.
به گزارش قلم نیوز- "علی لاریجانی" که به دعوت رییس مجلس سنا ژاپن به توکیو سفر کرده است بامداد امروز سه شنبه در بدو ورود به فرودگاه هانادا توکیو در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: این سفر به منظور گسترش همکاری های پارلمانی میان دو کشور و همچنین رایزنی در مورد مسائل مورد علاقه دو کشور به ویژه موضوعاتی مانند مبارزه با تروریسم و ایجاد امنیت در فضای همکاری های دو جانبه و اقتصادی صورت گرفته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: حجم سطح روابط دو کشور در گذشته مطلوب بوده اما ضروری است زمینه گسترش آن فراهم و افزایش یابد.

وی یاد آور شد: بخشی از مذاکرات در مورد گسترش همکاری های اقتصادی در زمینه های مختلف صنعتی و تجارتی خواهد بود.

لاریجانی ادامه داد: بر روی همکاری های دانشگاهی فرهنگی و مذاکره با ایرانیان مقیم تمرکز خواهیم کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی به دعوت "داته" رئیس مجلس مشاوران (سنا) ژاپن به منظور توسعه روابط همه جانبه به این کشور سفر کرده است.

دیدار با روسای مجلس سنا و مجلس قانون گذاران ژاپن، دیدار با "شینزو آبه" نخست وزیر و دیدار با رئیس گروه دوستی پارلمانی دو کشور از جمله برنامه های لاریجانی در سفر دو روزه به توکیو است.

علیرضا رحیمی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، شهباز حسن پور بیگلری نماینده سیرجان، اسدالله قره خانی نماینده علی آباد کتول، حسن خسته بند نماینده بندرانزلی و قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه دکتر لاریجانی را در این سفر همراهی می کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: