کد خبر: ۱۰۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۵ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۷
خادمی مطرح کرد؛
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: برخی از نمایندگان طی نامه‌ای به سران قوا خواستار تغییر اساسی در وزارت نفت شدند.

به گزارش قلم نیوز- "هدایت الله خادمی" با اشاره به طرح سوال خود از بیژن زنگنه وزیر نفت، اظهار داشت: محور اصلی این سوال، درباره از دست رفتن بازار‌های گاز و نفت منطقه است.

وی با بیان اینکه سیاست‌های گازی ایران سیاست‌های چندان مناسبی نبوده که نتیجه آن از دست دادن بازار گاز منطقه و سپردن بازار به رقبا است، افزود: از دست دادن بازاری که از طریق خط لوله صلح و صادرات گاز به پاکستان و هند می‌توانست دست بیایید، قرارداد با عمان که منعقد نشد، ماجرای کرسنت و همچنین چالش‌هایی که با ترکمنستان داشتیم؛ همگی از جمله اقداماتی بود که ما را از بازار گاز منطقه جدا کرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه طرح مذکور سال گذشته در صحن علنی اعلام وصول شده است، تصریح کرد: احتمالا پس از بررسی بودجه در صحن علنی، وزیر برای پاسخ به سوال در جلسه علنی پارلمان حضور می‌یابد.

خادمی یادآور شد: اخیرا  نیز 72 تن از نمایندگان طی نامه‌ای به سران قوا، عملکرد وزارت نفت طی چند سال گذشته را برشمرده و اعلام خطر کردند و پیشنهاد شد که تغییرات اساسی در وزارت نفت صورت گیرد.

منبع: تسنیم

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: