کد خبر: ۱۰۳۰۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۷ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۷
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کار، گفت: در بودجه سال آینده مبلغ ۶۵ هزار میلیارد اعتبار و تسهیلات در حوزه اشتغال در نظر گرفته شده است.

به گزارش قلم نیوز- "نصر الله بازوند" ظهر امروز (یکشنبه) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بیش از ۲۲۰ هزار تعاونی در کشور از ابتدای تشکیل وزارت تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی ایجاد شده است، اظهار داشت: راهبردهای جدید حوزه تعاون را در دستور کار قرار دادیم و بررسی کرده ایم که همه تعاونی ها فعال نیستند، در مجموع ۹۵ هزار تعاونی فعال در ۲۰ گرایش داریم.

وی با بیان اینکه قطعا اگر در هر جامعه ای بتوانیم با تجمیع اموال افراد تعاونی های بزرگ و فراگیر ایجاد کنیم می تواند در توزیع اقتصاد در همه جامعه موثر باشد، تصریح کرد: دنبال ایجاد تعاونی های فراگیر ملی و توسعه عمران هستیم؛ امروز در هر شهر یک تعاونی توسعه عمران تشکیل شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کار با تاکید بر اینکه میزان اشتغال در حوزه تعاونی ها چشمگیر است چون در این چند سال فعالانه کار می کنند، افزود: دولت ۷۲ هزار میلیارد تومان برای طرح های اشتغال زایی فراگیر، روستایی و خرد در نظر گرفت و قطعا به تعاونی ها اولویت خاص دادیم و تسهیلات خوبی هم در آینده پرداخت می شود.

بازوند با اشاره به اینکه ۳ تا ۳.۵ میلیون بیکار داریم که هر ساله یک میلیون نفر به آن ها اضافه می شود، لذا تعداد بیکاران بیشتر نمود می یابد تا اشتغال یافته ها، ادامه داد: امسال ۱۴ میلیون نفر لیست بیمه تامین اجتماعی کارگران را تحویل دادیم که سال گذشته این تعداد ۱۱ میلیون نفر بود، یعنی به تعداد اشتغال یافته ها اضافه شده و اشتغال ایجاد شده است.

وی بیان کرد: در بودجه برای سال آینده ۶۵ هزار میلیارد اعتبار و تسهیلات در حوزه اشتغال در نظر گرفته شده است.  

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: