کد خبر: ۱۰۲۸۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از رایگان بودن خدمت رسانی در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن خبر داد و گفت: این خدمت رسانی از بامداد فردا صبح تا پایان مراسم برای جابه‌جایی شهروندان خواهد بود.

به گزارش قلم نیوز- "فرنوش نوبخت" با اشاره به برگزاری باشکوه‌تر مراسم راهپیمایی یوم الله ٢٢ بهمن در پایتخت، اظهار کرد: با توجه به تهمیدات پیش بینی شده قرار است جابه‌جایی شهروندان تهرانی برای حضور در این مراسم به صورت رایگان از طریق شرکت مترو تهران انجام شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، ادامه داد: خدمت رسانی در تمام خطوط مترو تهران به صورت رایگان خواهد بود ضمن اینکه فعالیت مترو بامداد روز دوشنبه از ساعت 5/30 صبح تا پایان مراسم خواهد بود.

وی با بیان اینکه در این روز خدماترسانی در خطوط 1،2،3،4 و 5 متروی تهران و حومه افزایش می‌یابد، تصریح کرد: با توجه به قرارگیری تعدادی از ایستگاه‌های متروی تهران در مسیر راهپیمایی باشکوه 22 بهمن، استفاده از این ناوگان حمل و نقل ریلی درون شهری بهترین انتخاب برای شهروندان است، به همین خاطر شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اقدامات ویژه‌ای را برای خدمات دهی در این روز در نظر گرفته که کاهش فاصله حرکت قطارها یکی از آنهاست.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، افزود: در این روز با افزایش اعزام قطارها در خطوط 1،2،3،4 و 5 متروی تهران و حومه؛ فاصله حرکت در خط یک از 7 دقیقه به 5 دقیقه، در خط 2 از 7 دقیقه به 4 دقیقه، در خط سه از 12 دقیقه به 9 دقیقه، در خط چهار از 8 دقیقه به 4 دقیقه و در خط پنج از 20 دقیقه به 15 دقیقه کاهش می‌یابد. ضمن آنکه در صورت نیاز آمادگی برای اعزام قطارهای فوق‌العاده نیز وجود دارد.

نوبخت با اشاره به اینکه خدمات مترو از ابتدای صبح روز 22 بهمن تا پایان مراسم راهپیمایی رایگان است، بیان کرد: بعد از پایان مراسم نیز پذیرش مسافر در ایستگاه‌هایی که در مسیر راهپیمایی قرار دارند، برای بازگشت راهپیمایان به مقاصد خود به صورت رایگان انجام می‌شود.

گفتنی است، طبق روال هرسال و به منظور حفظ نظم و امنیت در برگزاری مراسم روز 22 بهمن، ایستگاه متروی میدان آزادی واقع در خط چهار مترو تا پایان مراسم بسته خواهد بود.

منبع: تسنیم

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: