کد خبر: ۱۰۲۸۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۶ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:
وزیر بهداشت، گفت: باید دیوارهای دانشگاه ها را برداریم و در تقویت دانشجویان تحصیلات تکمیلی تند حرکت نکنیم چرا که اکنون زمینه ای ایجاد شده که کاردانی پرستاری را تعطیل می کنیم و به دنبال تربیت دوره های تحصیلات تکمیلی هستیم.

به گزارش قلم نیوز- "سعید نمکی" پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در مراسمی، اظهار داشت: در ۴۰ سال گذشته دستاوردهای مهمی در عرصه نظام سلامت ایجاد کرده ایم و توانستیم در توسعه زیرساخت های آموزشی، بهداشتی و درمانی ۱۰ برابر سال ۵۷ رشد کنیم.

وی افزود: وزارت بهداشت باید در حوزه های بهداشت، حوادث جاده ای، بیماری های قلبی، دیابت و چاقی نقش جزئی داشته باشد چرا که در این عرصه نیازمند مشارکت بین بخشی مانند دانشگاه آزاد هستیم.

وزیر بهداشت اظهار داشت: متأسفانه در برخی موارد شاهد آن هستیم که مدیران نقش تحجرگرایانه دیوان سالاری دارند و رئیس دانشگاه آزاد نیز زمانی نقش دیوان سالاری داشت اما اکنون که به دانشگاه آزاد آمده متوجه شده است که نباید این رویه دنبال شود.

نمکی تصریح کرد: من به عنوان وزیر بهداشت دست تمنا و خواهش به سمت شهروندان دراز می کنم تا بتوانیم بهتر از گذشته در عرصه های پزشکی از جمله بین المللی فعالیت کنیم.

وی یادآور شد: من برای گره گشایی آمده ام نه برای گره زدن. بنابراین باید گفتمان مشترک و استانداردهای مشترک برای فعالیت ها تعریف کنیم.

نمکی ادامه داد: من بر مبنای استانداردها در حمایت از مردم ایستاده ام و نمی گذارم همکارانم قفلی بر قفل های قبلی بزنند اما نباید منافع و مسائل ملی را فدای سیاست زدگی کنیم.

وزیر بهداشت گفت: نمی توانم وزارتخانه را به دام سیاست زدگی بیاندازم. در آموزش عالی کشور گرفتاری هایی وجود دارد که تنها مربوط به دانشگاه آزاد و غیر آزاد نیست. به طور مثال داریم فوق تخصص هایی تربیت می کنیم که هیچ کدام از آنها دیرینه کشور را نمی شناسند در واقع ما طبیب تربیت می کنیم و به دنبال تربیت حکیم نیستیم.

وی افزود: دانشجوی دندانپزشکی را برای کلینیک تربیت می کنیم و این امر یک اشکال به شمار می رود. در همه دانشگاه های کشور باید تحول ایجاد کنیم.

نمکی افزود: باید دیوارهای دانشگاه ها را برداریم و در تقویت دانشجویان تحصیلات تکمیلی تند حرکت نکنیم چرا که اکنون زمینه ای ایجاد شده که کاردانی پرستاری را تعطیل می کنیم و به دنبال تربیت دوره های تحصیلات تکمیلی هستیم.

وزیر بهداشت بیان کرد: بدون وفاق ملی هیچ کاری جلو نخواهد رفت و دشمنان ما زمانی می توانند بتازند که این گسست را حس کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: