کد خبر: ۱۰۲۷۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۳ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۷
جمالی نژاد، مطرح کرد؛
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور، گفت: افزایش تعداد پروژه ها در شرایط سخت اقتصادی در دستور کار قرار گرفت و در سال جاری ۴۰ هزار پروژه با بازده زمانی ۶ ماهه شروع شده که سبب تعادل بخشی در شهر و روستاها می شود.

به گزارش قلم نیوز- "مهدی جمالی نژاد" صبح امروز (یکشنبه) در همایش مدیریت شهری و روستایی که در آمفی تئاتر هتل رامسر برگزار شد، اظهار داشت: استان مازندران دارای رتبه نخست گردشگر پذیری و ماندگاری مسافر در کشور است و تمامی شهرها و روستاهای استان مازندران با تمامی ظرفیت ها می تواند شاهد توسعه پذیری باشد.

وی با بیان اینکه متاسفانه در چهل سال اخیر حوزه عمرانی مظلوم واقع شده است، گفت: در چهل سال ۳۸ هزار دهیار داشتیم و تاسیس ۸۰۰ شهرداری پس از انقلاب و همچنین توسعه روستاها بی نظیر بوده است.

جمالی نژاد تصریح کرد: با نگاه جدی به روستاها ۹۹ درصد دارای برق، ۹۸ درصد دارای تلفن، ۷۵ درصد دارای گاز، ۷۴ درصد دارای آب سالم هستند و برخورداری ۲۵ هزار روستا از شبکه اینترنت و توزیع ۱۹ هزار میلیارد تومان اعتبار متمرکز بین دهیاری های کشور که ۸۲ درصد در دولت دهم و یازدهم رخ داد از اقدامات بزرگ بوده است.

وی با بیان اینکه نگاه ویژه دولت به روستاها و شهرهای میانی است، تصریح کرد: نظام شهری بیمار سبب شده کلانشهرها پر از جمعیت و شهرهای کوچک خالی از سکنه شود که نیازمند توجه خاص بوده است.

وی افزود: شهرداران و دهیاران توجه به کمک های سازمانی نداشته باشند و باید درآمدشان از ظرفیت ها و قابلیت هایی که دارند تامین شود.

رحمانی بیان کرد: اگر به هر شهرداری ۲ میلیارد اعتبار و ماشین آلات اهدا کنیم سبب رشد و جهش در شهر نمی شود و توسعه شهرها در عرصه های زیر ساختی و مدیریتی با داشتن ظرفیت ها و پتانسیل ها محقق شده و نیازی به اعتبارات دولتی نیست.

وی با تاکید بر لزوم تغییر رویکرد در شهرداری ها و دهیاری ها با استفاده از درآمد پایدار به عنوان یک اصل اساسی، افزود: لایحه مدیریت شهری آماده و به مجلس ارائه شد و روان سازی جذب سرمایه گذار در دستور کار وزارت کشور قرار دارد و با اساسنامه هایی که داریم مسیر آن را هموار خواهیم کرد.

معاون عمران و توسعه امور شهری وزارت کشور، تصریح کرد: افزایش تعداد پروژه ها در شرایط سخت اقتصادی در دستور کار قرار گرفت و در سال جاری ۴۰ هزار پروژه با بازده زمانی ۶ ماهه شروع شده که سبب تعادل بخشی در شهر و روستاها می شود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور، اظهار کرد: توسعه شهرها در عرصه های زیر ساختی و مدیریتی با داشتن ظرفیت ها و پتانسیل ها محقق شده و نیازی به اعتبارات دولتی ندارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: