کد خبر: ۱۰۱۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۵ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۷
وزیر اقتصاد، مطرح کرد؛
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ۴۰ درصد از تولید ناخالص داخلی از مالیات معاف است، از فرار مالیاتی ۲۵ تا ۴۰ هزار میلیارد تومانی در اقتصاد، خبر داد.

به گزارش قلم نیوز- "فرهاد دژپسند" امروز (سه‌شنبه) در نشست مشترک خود با اقتصاددانان جوان با بیان اینکه وزارت اقتصاد برای همفکری بیشتر دست یاری به سمت اقتصاددانان دراز می‌کند، اظهار کرد: در حوزه اقتصاد کلان باید ایده‌های نو داشته باشیم تا بتوانیم از موانع اقتصادی عبور کنیم. برای مقابله با تورم باید جدی باشیم اما نمی‌خواهیم این مساله به سرمایه گذاری اقتصادی صدمه بزند.

وی با بیان اینکه بین ۲۵ تا ۴۰ هزار فرار مالیاتی داریم، این مبلغ را بسیار درشت توصیف کرد و گفت: برای مسدود کردن راه‌های فرار مالیاتی نیازمند بسیج عقلانی جمعی هستیم.

دژپسند با بیان اینکه ۴۰ درصد از تولید ناخالص داخلی معاف از مالیات است، افزود: برای مثال در جایی که به خاطر کم آبی نباید شلتوک کشت شود ما به آن یارانه می‌دهیم و از مالیات هم معافش می‌کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه رسیدن به نرخ رشد اقتصادی شش درصد با این اوضاع یک معجزه خواهد بود، اضافه کرد: نیازمند استفاده از منابع خارجی هستیم، به همین دلیل باید بررسی کنیم که چرا وقتی سالی ۱۲.۷ میلیارد دلار ورود سرمایه‌گذاری داشته‌ایم فقط ۴۰ درصد از آن جذب شده است.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: