کد خبر: ۱۰۰۰۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۳ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۷
در یک نگاه سه جانبه گرایانه در جلسات شورایعالی کار و کمیته دستمزد آن شورا مباحث اولیه مربوط به فاصله گرفتن حداقل سبد معیشت با حداقل دستمزد طی هفته های گذشته مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

محمد شریعتمداری بعد از آیین افتتاح طرح بهداشتی در اصفهان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بین کارگر و کارفرما و دولت تفاهم خوبی وجود دارد، افزود: در یک نگاه سه جانبه گرایانه در جلسات شورایعالی کار و کمیته دستمزد آن شورا مباحث اولیه مربوط به فاصله گرفتن حداقل سبد معیشت با حداقل دستمزد طی هفته های گذشته مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در راستای فاصله بین حداقل معیشت با حداقل دستمزد و رسیدن آن به حداقل ممکن تلاش خواهد شد، تصریح کرد: افزایش حقوق دارای جز ثابت باشد که فاصله بین حداقل و حداکثر دستمزد در این جامعه بزرگ را تا حدودی کاهش دهد.

وی اضافه کرد: از طرفی دیگر درصدی رشد باشد تا همه اقشار و طبقات از آن بهره مند باشند که اگر تغییراتی در طبقات رخ دهد بی نظمی در پرداخت ها به وجود نیاید.

شریعتمداری اظهارداشت: به نظر می رسد تا حدود زیادی می توان به نیازهای جامعه کارگری را پوشش دهیم.

وی گفت: در سال 97 به ویژه ماه های اولیه سال کارگران به دلیل افزایش قیمت ها براساس اعلام مرکز آمار ایران با مشکلاتی مواجه بودند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مذاکراتی با جامعه کارفرمایی خبر داد و بیان کرد: از آن ها در خواست کردیم خدمات بیشتری به کارگران ارائه کنند و اگر ضرورت داشت شیفت کاری را محدودتر کرده و بیکاری کارگران به حداقل ممکن برسد.

وی با اشاره به مذاکره با مجلس در جریان تصویب لایحه بودجه 98 افزود: در سال 98 از افراد دارای درآمد ثابت که در جریان تحریم ظالمانه نظام سلطه از بار و فشار سخت تری در رنج هستند با ارائه سبد معیشتی و پوشش بیمه بیکاری بیشتر توجه می کنیم.

شریعتمداری در ادامه گفت: در زمان حال 22 هزار میلیارد ریال منابع برای 250 هزار نفر کارگری که در طول دوران به هر دلیلی واحدهای تولیدی آن ها تعطیل شده را تحت پوشش داریم.

وی تصریح کرد: دامنه را برای دوران موقتی که برخی واحدهای تولیدی از کار خارج شده تا دوباره به کار بازگردند باید گسترده تر کنیم از این رو تمهیداتی در این بخش اندیشیده شده که امیدواریم با حداقل مشکل فشارهای نظام سلطه را کاهش دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: در سازمان تامین اجتماعی نظامی مستقر شده که نظرات مراجعه کنندگان مورد ارزیابی قرار می گیرد.

منبع: قلم نیوز
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: