یادداشت
شهرهای تاب آور، چالش مدیران شهری

شهرهای تاب آور، چالش مدیران شهری

مخاطراتی که شهرهای امروز را تهدید می کنند شامل تغییرات اقلیمی ، سوانح طبیعی ویا بدلیل پیشرفتهای تکنولوژی انواع سوانح انسان ساخت می باشد که در اغلب مواقع در نبود سیستم های تقلیل به سوانحی هولناک تبدیل می شوند.
نگاه مسئولانه به ضریب نفوذ

نگاه مسئولانه به ضریب نفوذ

در انتها اما یکی از گلوگاه‌ها بازار کم‌عمق مطالعه و تحقیق در صنعت بیمه است. شاید اولین گام مطالعة این مسئله است که برای عمق‌بخشی به بازار پژوهش و تحقیق چه نیازها و پیش‌نیازهایی لازم است؟ آیا پژوهشکدة بیمه از کیفیت علمی لازم برخوردار است؟ دلایل کم‌اثری این نهاد در ساختار تشکیلاتی یا در نحوة مدیریت آن است؟ اساساً چرا بازار مطالعه در صنعت بیمه کساد است؟ در بخش‌های دیگر صنعت بیمه نیز با ضعف مطالعات بیمه‌ای روبه‌رو هستیم؛ اما دقیقاً وضع موجود نهاد مطالعه در صنعت بیمه چگونه است و کاستی‌هایش چیست؟ وضع مطلوب چه باید باشد؟
سندیکا بیمه گران باید به یک نهاد دیجیتال تبدیل شود

سندیکا بیمه گران باید به یک نهاد دیجیتال تبدیل شود

اساسنامه جدید سندیکا بیمه گران ایران که پس از پانزده سال مورد بازنگری قرار گرفت و در اوایل مرداد ماه سال جاری توسط شورایعالی بیمه تصویب شد می تواند نقطه عطفی برای صنعت بیمه کشور باشد.
گزارش و گفت گو
موج جدید تغییرات مدیران بانکی

موج جدید تغییرات مدیران بانکی

موج تغییرات مدیران بانکی از ابتدای امسال آغاز شده و این موج تاکنون به تغییر ۱۱ مدیر بانکی منجر شده است. تغییراتی که برخی با هدف جوانگرایی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب انجام شده و برخی دیگر نیز با رسیدن مدیران به سن بازنشستگی اتفاق افتاده است و البته همچنان ادامه دارد.
رفتارشناسی 5 شریک تجاری ایران

رفتارشناسی 5 شریک تجاری ایران

کدام کشورها بیشترین خریدار کالای ایرانی بودند؟ آیا کشورهای همسایه با‌ وجود تحریم کالای ایرانی را خریداری کردند؟ ایران از کدام کشورها بیشترین واردات را داشته است؟ تراز تجاری کشورمان چه روندی را در پیش گرفته است؟ آیا واردات در حال پیشی گرفتن از صادرات است؟ این سؤال‌هایی است که خیلی از فعالان اقتصادی برای ادامه حیات خود دارند.
فراز و فرود بورس به کجا می رود؟

فراز و فرود بورس به کجا می رود؟

هر چند کارشناسان بازار سرمایه مهم ترین عامل توقف رشد بازار را آغاز فاز «استراحت و اصلاح قیمت ها» در بورس می دانند اما نمی توان انکار کرد که صف فروش سهام کوچک به سهام های بنیادی و قوی حاضر در بورس سرایت کرد و تصمیات شتاب زده و عجولانه سهام داران خرد و حقیقی باعث بالا بودن حجم ریزش ها شد.

"کرونا" باعث دعوای لفظی روسیه و آمریکا شد

وزارت خارجه روسیه آنچه مسؤولان آمریکایی درباره وجود صفحاتی مجازی مرتبط با روسیه در شبکه‌های اجتماعی می‌گویند که اخبار و اطلاعاتی گمراه‌کننده علیه واشنگتن درباره کروناویروس منتشر می‌کنند را تکذیب کرد.
کارگران، قربانی سودجویان ماسک
جولان دلالان این بار در بازار ماسک

کارگران، قربانی سودجویان ماسک

ابتلاء به کرونا ویروس، استفاده از ماسک را در صدر توصیه‌های ایمنی و بهداشتی جلوگیری از آلودگی به این ویروس قرار داد. همزمان با این توصیه دلالان و سواستفاده گران وارد عرصه شدند.
هراس از کرونا به پی‌وی‌سی رسید
زنگ خطر صادرات محصولات پتروشیمی

هراس از کرونا به پی‌وی‌سی رسید

به دلیل انسداد مرزهای ایران و عراق در پی شیوع ویروس کرونا، نگرانی ها از افت صادرات محصولات پتروشیمی به مقصد این کشور افزایش یافته است.
صنعت بیمه در مجلس یازدهم صاحب فراکسیون می شود

صنعت بیمه در مجلس یازدهم صاحب فراکسیون می شود

با پیگیری های سندیکای بیمه گران ایران و تعامل با بیش از 50 نماینده منتخب در مجلس یازدهم ، فراکسیون بیمه تشکیل می شود.
خوشامدگویی بیمه  به استارت آپ‌ها
رئیس اداره توسعه همکاری های نوآورانه عنوان کرد:

خوشامدگویی بیمه به استارت آپ‌ها

"استارت آپ"ها ، نامی که این روزها دیگر برای کسی بیگانه نیست. تجربه‌های موفق و فراگیر آنها باعث شد که نگاه‌ها به سمت این کسب و کارهای نوپا بچرخد و شرکت‌ها و سازمان‌ها برای استفاده از ظرفیت‌های آنها بسترهای مناسبی را فراهم کنند تا بتوانند کسب و کار خود را توسعه دهند.
«بهروز وثوقي» روي جلد نشريه همشهري جوان
آيا قيصر سينماي ايران سرانجام به وطن باز‌ميگردد؟

«بهروز وثوقي» روي جلد نشريه همشهري جوان

نشريه همشهري جوان در شماره اين هفته خود پرونده اي در خصوص احتمالات بازگشت بهروز وثوقي بازيگر سرشناس ايراني به كشور را منتشر كرده است.
نوبت دوم کمک معیشتی فردا واریز می‌شود

نوبت دوم کمک معیشتی فردا واریز می‌شود

نوبت دوم کمک معیشتی براساس وعده دولت، فردا دهم دی ماه باید به حساب سرپرستان خانوارهای مشمول واریز شود؛ تعیین تکلیف خانوارهایی که اعتراض‌شان به ثبت رسیده نیز قرار است تا آخر دی انجام شود.
راه سوریه برای زائران ایرانی باز شد؟

راه سوریه برای زائران ایرانی باز شد؟

هشت سال پیش ایران سفرهای زیارتی به سوریه را متوقف کرد. علت، آدم‌ربایی تعدادی از شهروندان ایرانی اعلام شد. دستور توقف سفر به این کشور درحال جنگ را شورای امنیت صادر کرد. با آرام شدن فضای سوریه و شکست داعش، سفر ایرانی‌ها به این کشور از سر گرفته شد، هرچند قالبی غیررسمی داشت. اینک سازمان حج تصاویری را منتشر کرده که از آغاز اعزام زائران ایرانی به سوریه خبر می‌دهد.
آمریکا به چند شرکت دارویی مجوز صادرات به ایران را داد
عضو اتاق بازرگانی :

آمریکا به چند شرکت دارویی مجوز صادرات به ایران را داد

عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: در چند روز گذشته با چند نفر از مدیران شرکت‌های دارویی خارجی صحبت کردم و آنها اعلام کردند که چند شرکت دارویی آمریکایی با وزارت خزانه‌داری مکاتبه کرده و توانستند مجوزهای لازم برای صادرات دارو و غذا به ایران را بگیرند و حتی اسامی چند بانک را برای انتقال مالی به این وزارتخانه دادند که وزارت خزانه‌داری آمریکا دو بانک ایرانی را قبول کرده و سه بانک ترکیه‌ای را رد کرده است.
تفاوت
عضو کمیته کشوری آنفلوانزا مطرح کرد

تفاوت "آنفلوآنزا" با "سرماخوردگی"

عضو کمیته کشوری آنفلوانزا تفاوت بین بیماری آنفلوآنزا با سرماخوردگی را تشریح کرد.